Od 20 lat uzupełniają obraz Wrocławia

Dwie ostatnie dekady znacząco wpłynęły na reformę Polski po trudnym okresie PRL. I choć wciąż jest wielu zwolenników tamtego okresu, to liczby i współczesny obraz kraju mówią same za siebie, potwierdzając korzystne transformacje. Dawniej szare, smutne i bezrefleksyjne państwo, dzisiaj zdecydowanie może się równać z zachodnimi krajami. W tym okresie powstała i rozwinęła swoją działalność jedna z wrocławskich firm deweloperskich WPBM „Mój Dom” S.A., świętująca w tym roku swój jubileusz 20-lecia. Firma zrealizowała wiele inwestycji, które ukształtowały dzisiejszy krajobraz miasta, stolicy Dolnego Śląska.

Historia wrocławskiego dewelopera WPBM „Mój Dom” S.A., rozpoczyna się w roku 1996. Firma realizuje inwestycje mieszkaniowo-usługowe, a miasto zyskuje więcej kolorytu, innowacyjności i oryginalną infrastrukturę. Sukces przedsiębiorstwa polega na tym, że okres zmian, w którym przyszło im debiutować, przynosił wiele możliwości i rozwiązań, a czas trwania komunizmu temu nie sprzyjał. Trudny etap przemian społeczno-ekonomicznych, tworzenia się nowego ustroju był wyzwaniem, ale i szansą, by wspólnie stworzyć nową jakość Polski.

Firma w ciągu dwudziestu lat rozwinęła się imponująco, zrealizowała i zakończyła aż dwadzieścia jeden inwestycji, oddała do użytku ponad 3600 lokali mieszkaniowych, apartamentowych i usługowo-handlowych. Wszystkie powstałe budynki charakteryzują się atrakcyjną lokalizacją w pobliżu centrum, jednak zawsze nieopodal terenów zielonych i rekreacyjnych – dla zwiększenia komfortu życia przyszłych mieszkańców inwestycji. Bardzo ważne są dla dewelopera nowoczesne materiały budowlane, które wykorzystywane są do wznoszenia kolejnych realizacji. Terminowość i współpraca z najlepszymi podwykonawcami to jeden z atutów przedsiębiorstwa. Personel firmy to w znacznej większości wieloletni pracownicy, charakteryzujący się dużym doświadczeniem w branży, którzy sprawnie współpracują z klientami i firmami partnerskimi, by jeszcze lepiej rozpoznać potrzeby i możliwości klientów.

Dzięki dwudziestoletniej karierze firma mogła współtworzyć, kształtować i odpowiadać na gusta i trendy mieszkaniowe obywateli stolicy Dolnego Śląska. Dzięki czemu realizowane przez przedsiębiorstwo budynki odpowiadają stylowi życia swoich mieszkańców i najnowszym trendom architektonicznym.

Filozofia działalności wrocławskiego dewelopera, która daje mu przewagę nad konkurencją, zamyka się w trzech zasadach firmy:

1. Realizacja zobowiązań według umów z zagwarantowaniem wysokiej jakości mieszkań
i stałej ceny.
2. Najlepsze lokalizacje inwestycji – blisko centrum i terenów zielonych.
3. Rzetelna i profesjonalna obsługa klientów.

Na przestrzeni dwóch dekad firma uzyskała liczne nagrody i wyróżnienia, które potwierdzały zaangażowanie i jakość realizacyjnych przedsięwzięć. Szczególnie ważnymi dla dewelopera była I nagroda w XII Konkursie Klubu Budowniczych Wrocławia za najładniejszy budynek mieszkalno-usługowy przy ul. Ciepłej 9–11 we Wrocławiu, przyznana w 2000 r. przez Towarzystwo Miłośników Wrocławia. Zdecydowanie ważne wyróżnienie, tytuł „PRZEDSIĘBIORSTWO FAIR PLAY”, firmie przyznała w 2000 r. Krajowa Izba Gospodarcza, a w 2014 r. wyróżniono inwestycję Bulwar Drobnera w kategorii domy wielorodzinne, w konkursie „Dom, w którym chciałbym mieszkać” organizowanym przez „Gazetę Wyborczą”.

WPBM „Mój Dom” S.A. to wrocławska firma z tradycjami, ściśle określonym planem realizacji kolejnych wyzwań, które ukształtują i upiększą miasto o następne oryginalne obiekty. Już dziś przedsiębiorstwo tworzy długoletnie strategie, poszukując nowych gruntów pod atrakcyjne inwestycje. Jubileusz przedsiębiorstwa uczczony konkursem fotograficznym zatytułowanym „20 obrazów Wrocławia” i wieńczącym go wernisażem zdjęć, które zaprezentują miasto i jego przemiany na przestrzeni ostatnich dwóch dekad, to ciekawa lekcja historii zarówno dla młodych, jak i starszych wrocławian.

Więcej informacji o jubileuszu i historii firmy można znaleźć na stronie:
www.20lat.mojdom.com.pl