Deweloperzy sami zbudują ulicę we Wrocławiu!

Tego jeszcze nie było! Dom Development rozpoczął prace przy budowie ulicy Drabika na wrocławskim Jagodnie. Docelowo nowa droga ma się stać się alternatywą dla Buforowej i usprawnić transport na południu miasta. Taka współpraca magistratu z firmami deweloperskim to nowość!

Ulica Drabika połączy Jagodno z Wojszycami. Pierwszy jej fragment, zostanie wybudowany przez firmę Dom Development. Zakończenie prac na tym etapie prognozowane są na  kwiecień  2021 roku. Kolejne etapy zostaną wybudowane przez kolejne spółki deweloperskie które planują realizację swoich osiedli w sąsiedztwie zaprojektowanej drogi. Według założonego harmonogramu cała ulica Drabika będzie oddana do użytku do końca 2022 roku.

Projektant drogi przewidział liczne przejścia dla pieszych, progi zwalniające, ciągi pieszo-rowerowe po obu stronach jezdni oraz obfite pasy zieleni. Wkład dewelopera w opracowanie projektu, budowę infrastruktury technicznej, nowej nawierzchni, chodników i oświetlenia sięgnie blisko 4 mln zł.

Myślę, że z nowobudowanej drogi skorzystają nie tylko przyszli klienci firmy Dom Development! Wielkie gratulacje za niestandardowe podejście do realizacji inwestycji. Oby takich rozwiązań pojawiło się więcej!