ATAL uruchamia sprzedaż mieszkań w zabytkowej „Kaszarni” Młyna Różanka

112 unikatowych mieszkań i 11 lokali usługowych w zabytkowej „Kaszarni” już w sprzedaży

ATAL, ogólnopolski deweloper, wprowadził do sprzedaży kolejny etap wrocławskiego projektu Nowe Miasto Różanka. Zakłada on rewitalizację zabytkowego budynku „Kaszarni” będącej częścią zespołu „Młyna Różanka”. Do oferty trafiło 112 mieszkań – są to zarówno studia o niewielkim metrażu, jak i przestronne apartamenty. Cena za mkw. zaczyna się od 8 000 złotych brutto. Zaprojektowano także 11 lokali usługowych. Nowe Miasto Różanka powstaje w północnej części miasta przy ul. Obornickiej, niedaleko Odry. Projekt osiedla obejmuje także rewitalizację zabytkowej willi i spichlerza dawnego zespołu „Młyna Różanka” znajdujących się na terenie inwestycji.

Najnowszy etap osiedla Nowe Miasto Różanka obejmuje rewitalizację zabytkowego budynku dawnej „Kaszarni” funkcjonującej jako część kompleksu „Młyna Różanka”. Znajdzie się w nim 112 unikatowych mieszkań o zróżnicowanych metrażach od ok. 25,00 do ok. 125,00 mkw. oraz funkcjonalnych układach – od jednego do pięciu pokoi. Do części mieszkań przynależeć będą balkony. Dla zmotoryzowanych w tej części osiedla zaplanowano 143 naziemne miejsca postojowe – w tym miejsca dla niepełnosprawnych oraz wyposażone w stację do ładowania pojazdów elektrycznych. Ponadto dla wygody przyszłych mieszkańców w budynku zaprojektowano 79 komórek lokatorskich. Inwestorzy komercyjni mogą natomiast wybierać spośród 11 lokali usługowych, do części z nich przynależeć będą przestronne tarasy.

Dostrzegamy ogromny potencjał w trendzie na apartamenty o loftowym charakterze, które powstają w odnowionych poprzemysłowych obiektach. Chętnych na takie mieszkania nie brakuje, dlatego wprowadzamy do sprzedaży kolejny etap osiedla Nowe Miasto Różanka, który obejmuje rewitalizację zabytkowego budynku „Kaszarni” należącej dawniej do zespołu Młyna Różanka. Budynek znów zacznie tętnić życiem – postindustrialna przestrzeń nabierze nowego charakteru, powstaną w niej komfortowe apartamenty i atrakcyjne lokale o przeznaczeniu handlowo-usługowym – mówi Angelika Kliś, Dyrektor Zarządzająca ds. Sprzedaży i Marketingu w ATAL.

Kaszarnia – piąty etap osiedla Nowe Miasto Różanka – to zabytkowy budynek funkcjonujący dawniej jako część zespołu „Młyna Różanka”. Obiekt zostanie zrewitalizowany. Ceglane ściany, tynkowe gzymsy, metalowe talerze, kotwy ściągów, dzwonki i inne detale architektoniczne odzyskają dawny kształt. Odnowiona zostanie również klatka schodowa z oryginalnymi oknami oraz balustradami. O historycznym charakterze obiektu przypominać będą także tzw. okna „świadków historii” pozwalające na podejrzenie pomieszczeń piwnicznych, w których pozostawione zostaną sprzęty i urządzenia wykorzystywane w dawnej Kaszarni. Dzięki renowacji obiekt zyska na funkcjonalności – cichobieżne windy, szerokie ciągi piesze oraz niskie krawężniki ułatwią przemieszczanie się po obiekcie seniorom i osobom niepełnosprawnym. Całodobowy monitoring sprawi, że będzie to idealne miejsce do zamieszkania dla osób ceniących bezpieczeństwo i spokój. Na osiedlu znajdą się również place zabaw dla dzieci oraz tereny rekreacyjne.

Projekt osiedla Nowe Miasto Różanka został podzielony na kilka etapów, w ramach których do sprzedaży trafiły łącznie 784 mieszkania w 9 budynkach. W otoczeniu zrewitalizowanych zabudowań dawnego zespołu „Młyna Różanka” – spichlerza, kaszarni i „Villi Rosa” – powstają nowe budynki składające się na pierwszy, drugi, trzeci i czwarty etap osiedla. Wszystkie lokale z pierwszej części projektu znalazły już swoich nabywców, a w pozostałych etapach inwestycji dostępnych jest kilka ostatnich mieszkań.

Osiedle Nowe Miasto Różanka powstaje w doskonale rozwiniętej i skomunikowanej dzielnicy Wrocławia. Łączy w sobie komfort zamieszkania poza ścisłym centrum miasta i w pobliżu terenów rekreacyjnych z komfortowym dojazdem do centrum lub poza granice miasta. Nowoczesna infrastruktura, drogi dojazdowe i komunikacja miejska zapewnią dogodne połączenia do pracy, szkoły lub poza miasto. Osoby podróżujące koleją, będą mogły korzystać z wygody, jaką oferuje możliwość szybkiego dojazdu na dworzec PKP – Wrocław Nadodrze. Można dotrzeć do niego z terenu osiedla w niespełna kwadrans.

W bliskim sąsiedztwie osiedla zlokalizowane są punkty handlowe i usługowe, dzięki którym zrobienie codziennych zakupów będzie łatwe i przyjemne. W pobliżu funkcjonują także apteki, punkty gastronomiczne, stacje benzynowe, centrum handlowe, szpital i gabinety medyczne. Lokalizacja osiedla zapewnia komfortowe warunki mieszkaniowe osobom w różnym wieku i o zróżnicowanych oczekiwaniach.

We wrocławskiej ofercie ATAL – oprócz osiedla Nowego Miasta Różanka – znajduje się szereg innych projektów. W sprzedaży jest ostatni lokal usługowy w inwestycji ATAL Nowe Żerniki, która jest częścią osiedla modelowego. Przy ul. Cesarzowickiej powstaje kameralne osiedle ATAL Oporów, które składać się będzie z 8 wielorodzinnych budynków oraz 4 domów dwulokalowych. Dostępne są także mieszkania w inwestycji Nowe Miasto Jagodno położonej w południowej części miasta, u zbiegu ulic Asfaltowej i Buforowej. W sprzedaży są także lokale inwestycyjne w Krakowskiej 37 – projekt powstaje w dzielnicy Krzyki z łatwym dostępem do centrum miasta.

Planowany termin oddania piątego etapu inwestycji Nowe Miasto Różanka do użytkowania to IV kwartał 2021 r. Za projekt osiedla odpowiada własny dział projektowy ATAL oraz TH Architekci.

Więcej informacji na: www.miastorozanka.pl