AktualnościNowe mieszkania

Nieuczciwy Wrocławski Deweloper skazany!

Wrocławski Sąd Apelacyjny skazał byłego dewelopera – Marka T. – na karę trzech lat więzienia! Pan Marek wyprowadził majątek swojej firmy i działał na szkodę ponad stu osób.

W 2013 r. Prokuratura Okręgowa w Jeleniej Górze skierowała do Sądu Okręgowego we Wrocławiu akt oskarżenia przeciwko Markowi T. oraz czterem innym osobom, oskarżając je o wyprowadzenie majątku z firmy deweloperskiej i doprowadzenie tym samym do pokrzywdzenia jej wierzycieli.

Firma rozpoczęła prace budowlane wydatkując na ten cel w sumie około 10 mln zł. Budowa mieszkań nie została zakończona, a pozostałe środki zniknęły z rachunków bankowych.

Jedynie część pieniędzy wpłaconych przez klientów została wydatkowana na budowę nieruchomości w Iwinach. Znaczne kwoty zostały pobrane w bankomatach oraz kasach bankowych i przeznaczone na cele niezwiązane z działalnością dewelopera. 

Przeznaczanie pieniędzy pochodzących z wpłat nabywców mieszkań na cele niezwiązane z budową spowodowało, że inwestycja nie została zrealizowana. Bałagan organizacyjny, drenaż środków i brak nadzoru nad ich wydawaniem doprowadził do upadłości przedsiębiorstwa.

źródło >> bankier.pl