Mieszkanie we Wrocławiu idealne dla singla!

Zakup pierwszego mieszkania to odpowiedzialna decyzja, która powinna być gruntownie przemyślana. Takie postanowienie to ogromny krok w dorosłość, zetknięcie się z nowymi, dotąd nieznanymi zagadnieniami. Warto zatem skonsultować tę decyzję z ekspertami od nieruchomości, finansów i zapytać o radę starszej doświadczonej osoby – rodzica lub przyjaciela. Kupując mieszkanie, trzeba zorientować się w zakresie obecnych i przyszłych preferencji mieszkaniowych. Singiel, który zamierza nabyć M4, powinien bardzo dobrze przemyśleć swoje potrzeby, zbadać rynek nieruchomości i sprawdzić, czy inwestycja nie przekroczy jego budżetu, gdyż w pojedynkę będzie musiał zmierzyć się z ewentualnymi komplikacjami. Zakup nieruchomości to poważna decyzja na lata, dlatego należy się do niej bardzo dobrze przygotować.

Singiel na swoim
Zastanawiając się na zakupem nieruchomości, bardzo ważne jest, aby dobrze skalkulować swój budżet i zastanowić się nad osobistymi preferencjami. Dzięki czemu dokonamy świadomego zakupu, którym będziemy cieszyć się przez długie lata. Na co zatem zwrócić uwagę?

Obecnie coraz więcej młodych ludzi po studiach otrzymuje dobrze płatną pracę i decyduje się na zakup własnego mieszkania. Dawniej to pary stanowiły największą grupę zainteresowanych zakupem nieruchomości w sektorze mieszkaniowym, dziś natomiast rynek ten bardzo się zmienia. Coraz liczniej młodzi ludzie, odnoszący sukcesy zarówno w życiu zawodowym, jak i osobistym, decydują się na zakup mieszkania w pojedynkę. Kalkują koszty najmu i postanawiają pójść na swoje. Ich wysokie zarobki pozwalają im na podjęcie takich kroków – komentuje Jakub Orski, pracownik wrocławskiego dewelopera WPBM Mój Dom S.A. Styl życia singli bardzo różni się od potrzeb i rytmu życia par czy młodych rodzin z dziećmi, dlatego też zupełnie inne są ich oczekiwania mieszkaniowe. Jakie mieszkanie zatem będzie najlepsze dla singla?

Preferencje singli
Single chcący zakupić samodzielny lokal mieszkaniowy powinni zwrócić uwagę na metraż mieszkania. Często młode, samotne osoby wybierają mniejsze metraże, tzw. kawalerki, pokój z kuchnią lub mieszkanie typu „studio” z aneksem kuchennym. Polecamy kupować mieszkania nieco większe niż aktualne potrzeby przyszłego lokatora. Mieszkanie to inwestycja wieloletnia, zatem należy już dziś pomyśleć o przyszłości i zadecydować o bardziej komfortowym metrażu inwestycji – dodaje Jakub Orski. Aneksy kuchenne rzeczywiście są świetnym rozwiązaniem dla osób spędzających dużo czasu poza domem – singli. Osoby te najczęściej spożywają posiłki na mieście, zatem aneks kuchenny, który otwiera przestrzeń salonu i sprawia go wizualnie większym, staje się idealnym rozwiązaniem. Ostatnio modne wspólne gotowanie z zaproszonymi gośćmi, również będzie przyjemniejsze i bardziej komfortowe przy zastosowaniu aneksu kuchennego. Mieszkanie dla singli, którzy pracują w domu, powinno być nieco większe niż kawalerka. Kiedy pracuje się w domu, dobrze jest wygospodarować trochę przestrzeni na pracę – biurko i dokumenty. Jeśli przyjmuje się klientów w mieszkaniu, warto zastanowić się nad mieszkaniem dwupokojowym, w którym to możecie oddzielić część prywatną od służbowej i zaprosić gościa do domowego biura.

Eksperci od sprzedaży nieruchomości podpowiadają, że bez względu na to, czy w momencie nabywania mieszkania jest się singlem czy nie i jakie mamy plany względem życia prywatnego, lepiej kupić mieszkanie o nieco większym metrażu niż bieżące oczekiwania. Przykładem inwestycji, w której single odnajdą swoje miejsce, zdecydowanie będzie wrocławskie osiedle PIXEL HOUSE, wrocławskiego dewelopera WPBM Mój DOM S.A. Inwestycja ta jest bardzo dobrze skomunikowana z centrum miasta, nieopodal niej znajduje się park, centrum handlowe i ośrodek sportu. Takie miejsca dobrze odpowiadają na potrzeby osób żyjących w mieście, samodzielnie się utrzymujących i lubiących aktywny styl życia.

Trudne wybory
Obecnie istnieją państwowe pogramy pomocowe dla ludzi młodych, chcących samodzielnie zamieszkać we własnym M. Program MDM przewiduje dopłaty do mieszkań o metrażu do 50 m kw. dla osób do 35 roku życia. To świetny wybór powierzchni zarówno dla singli, jak i dla par. Na takiej przestrzeni każdy będzie mógł znaleźć miejsce dla siebie. Należy unikać decyzji o zakupie mieszkań, które mogą okazać się trudne w późniejszej sprzedaży. Nie najlepiej sprzedają się mieszkania zbyt małe i te zbyt duże. Złotym środkiem kolejny raz wydają się mieszkania o metrażu 35–55 m kw. Warto zastanowić się nad tym, ile dana nieruchomość ma lat. Jeśli planujemy długoterminową inwestycję, najlepiej zakupić mieszkanie kilkuletnie lub nowe od dewelopera. Dobre, naturalne oświetlenie mieszkania również jest szalenie ważne. Mieszkania ciemne, z ograniczonym naturalnym światem, sprawiające wrażenie ponurych, bardzo trudno jest sprzedać.
Kalkulacja potrzeb
Kupując mieszkanie na własność, należy bardzo dobrze przekalkulować nie tylko budżet, lecz także swoje własne potrzeby – zarówno te bieżące, jak i te na przyszłość. W przypadku singli, prowadzących aktywne życie zawodowe i i towarzyskie, niezbędna będzie dobra lokalizacja inwestycji i dogodne połączenie z centrum miasta. Niewielkie lokale są tańsze, ale niekiedy warto dobrze przemyśleć zakup własnego M i zdecydować się na kupno większego lokum, np. M4, aby móc w przyszłości lepiej i swobodniej w nim funkcjonować. Analizując rynek nieruchomości pod kątem wymarzonego mieszkania, spotkajmy się z ekspertem, który opowie o najważniejszych aspektach i bieżących trendach. Takie spotkanie na pewno ułatwi nam decyzję i pozwoli znaleźć coś ciekawego na miarę naszych potrzeb i wyznaczonego budżetu.