AktualnościNowe mieszkania

Robyg przejął WPB!

WPB Sp. zo.o. jedna z najstarszych wrocławskich firm budujących mieszkania została przejęta przez Robyg – warszawskiego dewelopera! Do transakcji doszło 7 maja, tym samym Robyg powiększył swój „magazyn mieszkań” o 800 lokali. Transakcja została zatwierdzona przez Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów. Strony nie podają jej wartości.
 
Firma Wrocławskie Przedsiębiorstwo Budowlane powstało w 1957 roku. Od ponad 60 lat prężnie działało na terenie Wrocławia i najbliższych okolic. W tym czasie oddało do użytku 35 000 mieszkań w ponad 30 inwestycjach.  
Robyg działa na ryku deweloperskim od 200o roku. W ciągu 20 lat działalności sprzedał 21 000 lokali, a w aktualnej ofercie posiada ponad 1 700 mieszkań.  Jest bardzo prężnie rozwijająca się firmą. Tylko w 2019 roku zakontraktował grunty w Gdańsku, Poznaniu, Warszawie i Wrocławiu za ponad 330 mln zł, umożliwiające realizację około 335 tys. mkw. powierzchni użytkowej mieszkań. Obecny bank ziemi pozwala mu zbudować ok. 17 500 lokali.
 
– Chcemy rozwijać się na rynku wrocławskim, a możliwość przejęcia uznanego na rynku lokalnym dewelopera da nam szansę na skokowy wzrost sprzedaży – mówi Artur Ceglarz, wiceprezes zarządu Robyg S.A.
Robyg zapewnia, że w obecnej sytuacji pandemi Covid-19 spółka radzi sobie dobrze, a wyniki finansowe za minione lata pozwalają nadal inwestować. Wg przedstawicieli firmy wskaźnik liczby mieszkań na 1 000 mieszkańców jest w Polsce nadal bardzo niski. Taka sytuacja gwarantuje wysoki popyt na nowe mieszkania na okres minimum 10 lat. W związku z epidemią przesunięcie decyzji zakupowych powinno być krótkotrwałe i niebawem, w pewnym stopniu, branża deweloperska powróci do normalności:
 
– Może być wręcz impulsem do realizacji inwestycji mieszkaniowych – zwłaszcza w związku z załamaniem się rynków kapitałowych i finansowych wiele osób może przenieść środki i inwestować w nieruchomości. Nie zakładamy także zmian cen lokali mieszkaniowych – ewentualny kryzys gospodarczy może raczej być impulsem do konsolidacji rynku i umocnienia największych graczy.

Robyg Biuro Sprzedaży
Powstańców Śląskich 121 lok. 109
jagodno@robyg.com.pl
tel. 71 70 71 610
pon. – pt. : 9.00 – 18.00
sob. : 10.00 – 15.00