Prestiżowe inwestycje na rynku nieruchomości

Jakie są, czym się wyróżniają i co determinuje ich cenę? Prestiżowe inwestycje dziś przeżywają oblężenie. Zauważyć można wzrost zainteresowania nimi nie tylko wśród klientów premium, lecz także klientów mniej zamożnych. A pod koniec roku widać zwiększające się zainteresowanie zakupem tego rodzaju nieruchomości, które można pozyskać w atrakcyjnych cenach.

Rynek nieruchomości intensywnie się rozwija nie tylko w Polsce, lecz także na całym świecie. Nowe realizacje budowlane zdają się wyrastać w mgnieniu oka. Ze względu na nowoczesne technologie, które ułatwiają budowę kompleksów, jesteśmy świadkami, jak w rok powstają zupełnie nowe, przygotowane na nowych lokatorów, budynki mieszkaniowe. Odważna architektura, oryginalne bryły, nowoczesne osiągnięcia technologiczne pozwalają jeszcze prężniej rozwijać się branży nieruchomości. Zdecydowanie wzrasta również zainteresowanie inwestycjami z rynku pierwotnego, ponieważ koszty zakupu takich mieszkań są porównywalne z rynkiem wtórnym, a jako inwestycja są zdecydowanie lepszym wyborem.

Deweloperzy przygotowują oferty apartamentów, podyktowane nowoczesnymi trendami, wpisującymi się w aktualne potrzeby ludzi, często sami kreując udogodnienia dla przyszłych lokatorów, by jak najbardziej wyróżnić się ofertą pośród konkurencji. Owymi trendami zdecydowanie będą kameralne osiedla, otulone zielonymi terenami rekreacyjnymi, kompleksowo wyposażone. Inwestycje te bliskie są budynkom skierowanym do klienta prestiżowego, który ceni sobie wielkomiejski styl życia, ale potrzebuje kameralności i przestrzeni do odpoczynku i komfortowego życia. Coraz bardziej zaciera się granica między inwestycjami premium i dla klienta ze średniej klasy. Oczekiwania konsumentów są dziś bardzo wygórowane, co spowodowane jest  ogólną tendencją do upraszczania sobie życia, zatem i pod tym względem da się to wyraźnie odczuć. Jeszcze niedawno klimatyzacja, parkingi podziemne czy monitoring były domeną inwestycji premium, obecnie stanowią one standard wykończenia niemalże wszystkich kompleksów zabudowy mieszkaniowej.

Istnieje kilka cech inwestycji prestiżowej, szczególnie wyróżniających się na tle innych realizacji. Zdecydowanie będą nimi lokalizacja – najdroższe i najbardziej pożądane przez klientów klasy wyższej są nowe apartamenty zlokalizowane w ścisłym centrum metropolii, skąd blisko do strategicznych punktów miasta. Najlepsza komunikacja, bliskość restauracji i innych ofert kulturalno-rozrywkowej części miasta jest dla tego klienta szczególnie ważna. We Wrocławiu zrealizowanych jest kilka takich inwestycji, jedną z nich będzie „Bulwar Drobnera” – inwestycja wrocławskiego dewelopera WPBM „Mój Dom” S.A. Jest ona położona w historycznej części Starego Miasta, nieopodal odrzańskich bulwarów, gdzie zlokalizowanych jest wiele kawiarenek i restauracji w otoczeniu licznych terenów rekreacyjnych.

Rozglądając się na zachodnie rynki nieruchomości, nie sposób przejść obojętnie obok oferowanych przez tamtejszych deweloperów udogodnień, które mają na celu maksymalne zwiększenie komfortu życia swoich przyszłych mieszkańców. A są nimi np. garaże zlokalizowane na tym samym poziomie, co apartament klienta, specjalna woda w kranach, wzbogacona w witaminę C i aloes, podłoga, która korzystnie wpływa na kręgosłup lokatorów, skrytki w banku,  indywidualnie dobierany zapach do mieszkania, spa, usługi specjalne dla czworonogów czy prywatne lądowiska dla helikopterów. Dodatki te mają przekonać najzamożniejszych klientów do zakupu inwestycji, która zagwarantuje im prestiż i komfort najlepszy z możliwych.

We Wrocławiu również powstaje coraz więcej takich inwestycji, w których to do dyspozycji mieszkańców jest konsjerż, basen czy spa. Na Biskupinie „Apartamenty Dąbie” oferują swoim mieszkańcom spa i zielone tereny rekreacyjne. Ten kameralny kompleks mieszkaniowy to apartamenty o podwyższanym standardzie wyposażenia, ale jego dodatkowymi atutami są zielona okolica, liczne ścieżki spacerowe i okoliczne atrakcje turystyczne.

Inwestycje premium oferują coraz to ciekawsze rozwiązania swoim przyszłym lokatorom. Nowe technologie – usprawniające funkcjonowanie apartamentów – mają zaprezentować przyszłym jego mieszkańcom wizję wygodnego i beztroskiego życia, które jest na wyciągnięcie ich ręki. Rozglądając się na współczesny rynek nieruchomości, można zauważyć tendencję, że wszystkie te udogodnienia, uznawane wcześniej za dodatek luksusowy, dziś stają się standardem wyposażenia. Pozostaje nam zatem tylko cierpliwie czekać, aż z kranów naszych mieszkań zacznie lecieć Dom Pérignon.