Pierwszy etap ATAL Towers czeka na mieszkańców

ATAL, ogólnopolski deweloper, uzyskał pozwolenie na użytkowanie dla pierwszego etapu inwestycji ATAL Towers. W ukończonym budynku znajduje się 159 mieszkań – o powierzchniach od 28,13 do 112,57 mkw. – oraz 20 lokali usługowych. Osiedle powstaje przy ulicy Sikorskiego we Wrocławiu, tuż nad Odrą. Cena brutto za mkw. w pierwszym etapie wynosi od 6 750 złotych, a w drugim od 7 300 złotych.

Kompleks mieszkaniowy ATAL Towers docelowo składać się będzie z dwóch etapów. W pierwszej części inwestycji powstał funkcjonalny budynek, który od strony Odry posiada sześć pięter, natomiast od strony ulicy Sikorskiego jedno z mieszkań będzie miało swój drugi poziom na siódmym piętrze. W tym obiekcie znalazło się 159 lokali o zróżnicowanych metrażach i układach od 1 do 4 pokoi. W parkingu podziemnym powstało 181 miejsc postojowych.

ATAL Towers to jedna z flagowych inwestycji ATAL w skali całej Polski. Projekt od samego początku cieszy się dużym zainteresowaniem wśród szukających mieszkania we Wrocławiu. Inwestycja wyróżnia się nie tylko unikalną architekturą, ale również wysoką jakością wykonania. W I etapie inwestycji wolnych zostało tylko 28 lokali, w drugim etapie większość mieszkań  została już sprzedana powiedział Mateusz Juroszek, wiceprezes ATAL.

W drugim etapie inwestycji powstają dwie wieże (61,3 m i 59,7 m), połączone wspólną częścią parterową. Budynki wzniosą się ponad miasto i zdominują lokalny krajobraz. Łącznie w ATAL Towers II znajdą się 292 mieszkania. Do każdego z mieszkań zaprojektowano balkon, a do wybranych od strony Odry przynależeć będą loggie. W parterach budynków ATAL Towers powstaną łącznie 32 lokale usługowe, które staną się częścią powstających bulwarów.

Wyjątkowy projekt architektoniczny ATAL Towers sprawi, że obiekty będą nowoczesne i funkcjonalne, a dzięki zastosowanym elementom wykończeń, wkomponują się w okoliczną staromiejską architekturę. Elewacja będzie wykonana z klinkierowej okładziny w kolorze grafitowym, która została starannie dobrana, aby harmonizować z pobliskimi zabudowaniami. Dodatkowo, żeby nadać nowoczesnego wyglądu, obiekty uzupełnione będą o szklane balustrady, jasne tynki oraz białe aluminiowe żaluzje.  Budynki będą w pełni dostosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych, a do wszystkich kondygnacji będzie można dotrzeć cichobieżnymi windami.

ATAL Towers znajduje się w prestiżowej lokalizacji – nieopodal wrocławskiego Rynku, który oferuje wiele możliwości spędzenia wolnego czasu. Najbliższe sąsiedztwo Odry to z kolei świetne miejsce do spacerów oraz joggingów. Natomiast rozbudowana sieć komunikacji miejskiej zapewni szybki dojazd do różnych części miasta. Położenie tuż przy Moście Sikorskiego pozwala na wygodny dostęp do dzielnic zlokalizowanych po drugiej stronie Odry. W pobliżu znajduje się również stacja kolejowa Wrocław Mikołajów.

Za projekt ATAL Towers odpowiada biuro projektowe AP Szczepaniak.

W ofercie ATAL we Wrocławiu, oprócz ATAL Towers, znajdują się również inne projekty. Dwa etapy osiedla Dmowskiego 19 przy ulicy Romana Dmowskiego na Kępie Mieszczańskiej. W sąsiedztwie Odry znajduje się Stara Odra Residence przy ul. Na Polance oraz pierwszy etap Nowego Miasta Różanka przy ul. Obornickiej. W sprzedaży znajdują się także dwa etapy osiedla ATAL Nowe Żerniki, które stanie się częścią osiedla modelowego.

Więcej informacji na www.ataltowers.pl