Majówka po zielonej stronie miasta

Choć majówka często oznacza wyjazd poza miasto, warto zorientować się, co Wrocław oferuje swoim mieszkańcom w ten długi weekend. Stolica Dolnego Śląska to miasto historyczne, które oprócz wielu atrakcji architektonicznych, oferuje mieszkańcom i turystom szereg różnorodnych urozmaiceń. Co w tym roku przygotowuje z okazji majówki? Gdzie najlepiej spędzić ten wyjątkowy czas? Garść wskazówek o najciekawszych zakątkach Wrocławia.

Wrocław to zielone, urokliwe i bogate historycznie „miasto stu mostów”. Znajduje się tu wiele szlaków rowerowych i tras biegowych. Obecność wielu parków z bogatą florą różnicuje ofertę rozrywkową miasta. Stolica Dolnego Śląska rozbudowuje się rekreacyjnie i wykorzystuje swój potencjał w tym zakresie, modernizując i tworząc nowe miejsca rozrywki.

Gdzie najlepiej spędzić majówkę?

W przeciągu ostatnich lat powstało wiele kilometrów nowych tras biegowo-spacerowych i rowerowych. Zagospodarowane i na nowo zaprojektowane zostały wrocławskie miejsca odpoczynku i rekreacji. Przykładem może być rewitalizacja nadodrzańskich bulwarów. Aleja rozpoczyna się za mostem Piaskowym, przechodzi wzdłuż bulwaru Xawerego Dunikowskiego, przebiega pod Mostem Pokoju, by zakończyć się przy Moście Grunwaldzkim. Nowa odsłona bulwaru jest teraz bardziej nowoczesna i jeszcze milej jest podziwiać stąd krajobraz Ostrowa Tumskiego. Zmodernizowana została także Pętla Odrzańska – trasa, dzięki której możemy poznać najważniejsze obiekty Wrocławskiego Węzła Wodnego, które są jednym z najbardziej złożonych i skomplikowanych węzłów wodnych w Polsce. Stąd sława Wrocławia, jako miasta stu mostów. Pozycja ta jest obowiązkowa dla osób, które jeszcze nie miały przyjemności pokonać tej trasy.

Kolejna propozycja wyprawy po zielonej stronie miasta, to wycieczka po Wielkiej Wyspie. Idealna dla tych, którzy pragną chwili wytchnienia od zgiełku miasta i hałasu. To okolice Parku Szczytnickiego i Hali Stulecia – lokalizacja doskonała na rodzinne spacerowanie i aktywne spędzanie wolnego czasu. Obszerne zielone tereny Parku Szczytnickiego oferują liczne atrakcje odwiedzającym. Tu każdy znajdzie coś dla siebie. Odnajdą tu swoje miejsce zarówno pragnący rozrywki i szalonej zabawy, jak i Ci, którzy marzą o zaciszu w cieniu bujnych drzew. Pergola, atrakcja parku, to jedno z najczęściej wybieranych miejsc wypoczynku przez Wrocławian. Odkąd w 2009 roku uruchomiono Fontannę Multimedialną, odbywa się tu coraz więcej ciekawych wydarzeń kulturalno rozrywkowych.

Dąbie to dzielnica, w której usytuowana jest Wielka Wyspa. Teren ten bogaty jest w historię, ciekawe,nieco tajemnicze i urokliwe miejsca. Doskonała okolica na rodzinne spędzanie wolnego czasu, ale i nie tylko. Wielu deweloperów zauważyło jej potencjał. Realizowane są tu nowe willowe zabudowania, które nie zaburzają estetycznego i historycznego krajobrazu, a wykorzystują jego możliwości. Lokalizacja ta pozwala żyć zarówno blisko centrum miasta (węzeł komunikacyjny przy Pl. Grunwaldzkim), jaki i skwerów zieleni, w bliskości parku, licznych tras rowerowo-spacerowych. Jedna z wielu nieruchomości w tej okolicy, zlokalizowana po zielonej stronie Dąbia, to „Apartamenty Dąbie” – inwestycja wrocławskiego dewelopera WPBM Mój Dom S.A. Jej mieszkańcy pochwalić się mogą bliskością do najatrakcyjniejszych punktów rozrywkowych w mieście: Hali Stulecia, ZOO, Parku Szczytnickiego z pergolą i Ogrodem Japońskim. Nieopodal znajduje się również ogród botaniczny, gdzie znaleźć można wiele gatunków roślin, kwiatów i krzewów.

Majówkę czas zaplanować

Okolice dzielnicy Dąbie będą odpowiednim miejscem na spędzenie rodzinnej majówki w doborowym sąsiedztwie zieleni, a jednocześnie uczestniczenie w wielu ciekawych wydarzeń kulturalnych, organizowanych w miasta. Stolica Dolnego Śląska jak co roku organizuje „3 – Majówkę”. Program zaplanowanych wydarzeń można znaleźć na stronie: wroclaw2016.pl. Szykuje się dobra zabawa i moc atrakcji, prawdziwa majówka w iście miejskim stylu.

autor: Martyna Szadkowska