Porady

Jak zabezpieczyć mieszkanie na czas urlopu?

Nadszedł długo wyczekiwany sezon urlopowy. A jak powszechnie wiadomo, im bliżej wyjazdu tym trudniej myśleć o przyziemnych sprawach. Przedsiębiorstwo budowlane Blockpol Developer podpowiada, jak odpowiednio zabezpieczyć mieszkanie, zanim wybierzemy się w wakacyjną podróż.Review Android Smartphone
Co jest najważniejsze?
Na bezpieczeństwie nie można oszczędzać. O spokój najlepiej zatroszczyć się starannie i z odpowiednim wyprzedzeniem, aby nie robić wszystkiego na ostatnią chwilę. Mieszkanie możemy wzbogacić o dodatkowe zabezpieczenia na wiele sposobów. Zależą one jednak w dużej mierze od tego gdzie mieszkamy oraz jakie posiadamy na to fundusze. Każdy mimo wszystko może zadbać o kilka szczegółów, które sprawią, że będziemy spokojniejsi. Po pierwsze warto ustawić automatyczne przekierowanie rozmów z telefonu domowego na komórkę. Po drugie należy zamknąć okna, a także zawór gazu i wody – w razie jakiejś usterki unikniemy zalania sąsiada. Po trzecie możemy zaopatrzyć się również w czasowy włącznik radia i światła (to koszt około 100 zł), który przynajmniej na kilka godzin dziennie będzie dawał złudzenie, że domownicy są obecni.
Dobry sąsiad na wagę złota
Najlepszym zabezpieczeniem mieszkania podczas wakacyjnego wyjazdu jest zaufany sąsiad. Najlepiej, aby była to osoba, którą bardzo dobrze znamy i mamy pewność, że jest uczciwa. Pozostawmy jej na wszelki wypadek zapasowe klucze. Poprośmy, by podlewała rośliny, przewietrzyła mieszkanie, opróżniała skrzynkę pocztową z korespondencji lub po prostu doglądała od czasu do czasu naszych czterech kątów. Pamiętajmy również, aby zostawić sąsiadowi numer kontaktowy swój i swojego znajomego. Dzięki temu w razie awarii będzie mógł szybciej się z nami skontaktować.
Dom chroniony alarmem
Poprzednie rozwiązania nie wymagały dużego wkładu finansowego. Jeśli Twoim zdaniem, to wszystko za mało, możesz dodatkowo zainstalować w mieszkaniu system alarmowy, ubezpieczyć je, bądź zatrudnić firmę ochroniarską. Podobno ostrożności nigdy za wiele, jednak jest to dość kosztowna inwestycja, na którą z pewnością nie każdy może sobie pozwolić.
Ponoć „przezorny zawsze ubezpieczony”, zatem pamiętajmy, by zadbać nie tylko o wybór odpowiedniego kurortu i kompanów podróży, lecz także otoczyć opieką rzeczy, które na te kilka urlopowych dni zostawiamy w mieszkaniu. Niech nasza podróż pozostanie miłym wspomnieniem pod każdym względem.