Aktualności

i2 Development zanotował rekordową sprzedaż liczby mieszkań w 2016 r.

i2 Development, jeden z wiodących dolnośląskich deweloperów, w 2016 r. sprzedał 508 mieszkań. Wzrost o 21 proc. w stosunku do 2015 r. i rekordowy wynik w historii Spółka zawdzięcza doskonałej znajomości rynku i potrzeb przyszłych mieszkańców.

i2 Development w 2016 r. sprzedał 508 lokali w porównaniu do 420 mieszkań sprzedanych w 2015 r. Skokowy wzrost liczby sprzedanych mieszkań osiągnięty został dzięki różnorodnemu portfolio inwestycji i2 Development. Mimo, że deweloper posiada stosunkowo niedużą ofertę, znajdują się w niej wrocławskie mieszkania dla różnych grup klientów, z wyraźną przewagą tych w ścisłym centrum miasta. W samym IV kwartale sprzedano 130 mieszkań.

W 2016 r. i2 Development zanotował bardzo duże zainteresowanie Bulwarem Staromiejskim, gdzie zrealizował wyższe marże niż zakładano. To projekt 13 budynków Bulwaru Staromiejskiego m.in. „Między Basztami”, „Lofty przy Fosie”, „Przy Arsenale”. Inwestycja została idealnie dostosowana do potrzeb przyszłych mieszkańców, co potwierdza sprzedaż większości mieszkań jeszcze przed rozpoczęciem budowy części budynków i oddaniem ich do użytku. Jeśli chodzi o te projekty deweloper odnotował 24 proc. wzrost średniej ceny sprzedaży za m2 niż zapowiadał na etapie IPO, a powierzchnia użytkowa wzrosła do 30 tys. m2.

Ponadprzeciętnym zainteresowaniem cieszył się również projekt „Softlofty Legnicka/Centrum”. Pozytywny wpływ na wzrost liczby sprzedanych mieszkań miała inwestycja „Ogrody Jordanowskie” – w tym przypadku wszystkie mieszkania zostały sprzedane już w II kwartale 2016 r. Mając na uwadze zdobyte przy tej inwestycji doświadczenie w zakresie dostosowania oferty oraz poziomu cen do potrzeb przyszłych klientów, władze Spółki podjęły decyzję o budowie drugiego etapu: „Ogrody Jordanowskie II”. Sprzedaż ma ruszyć już wkrótce. Mieszkania „Przy Ptasiej” również zostały sprzedane w tempie szybszym niż oczekiwano, w całości już w IV kwartale 2016 r., przy czym inwestycja zostanie oddana do użytku w I kwartale 2017 r. Inne inwestycje mieszkaniowe, które znalazły się w ofercie i2 Development w 2016 r., takie jak „The Place”, „Księcia Witolda”, „Zodiak III”, „Piękna 58”, „Ostoja Oporów” również cieszyły się dużym zainteresowaniem.

„2016 r. był dla nas intensywnym okresem. Zrealizowaliśmy wszystkie postawione cele, które zapowiadaliśmy również przed wejściem na główny rynek GPW. Sprzedaż w minionym roku była wysoka, a osiągnięte marże wynosiły średnio ok. 40 proc.” – powiedział Marcin Misztal, Wiceprezes i2 Development. „Rekordową sprzedaż osiągnęliśmy dzięki atrakcyjnej ofercie, w której większość inwestycji znajduje się w ścisłym centrum i prestiżowych dzielnicach Wrocławia.” – dodał Wiceprezes.

i2 Development skupia się na budowie i sprzedaży inwestycji mieszkaniowych, jednak w swoim portfolio ma również inwestycje komercyjne. Z końcem grudnia 2016 r. sprzedał dwa biurowce „Nowy Alexanderhaus” oraz „Twelve” warte 40 mln zł netto. Grupa realizuje trzy kolejne inwestycje komercyjne o łącznej powierzchni ponad 16 tys. m2. W II kwartale 2017 r. zostanie zakończona budowa biurowca „The Place” o powierzchni 1 tys. m2. Kolejną inwestycją komercyjną jest budynek przy ul. Księcia Witolda. Najnowszym projektem w ofercie jest biurowiec „Wielka 27” o PU 9 tys. m2, którego zakończenie budowy planowane jest na I kwartał 2019 r. Będzie on najwyższym biurowcem we Wrocławiu.