AktualnościPiękny Wrocław

Drugi etap ATAL Towers czeka na mieszkańców

ATAL, ogólnopolski deweloper, uzyskał pozwolenie na użytkowanie dla drugiego etapu wrocławskiej inwestycji ATAL Towers. Ukończony obiekt składa się z dwóch wież połączonych wspólną częścią parterową. Do nabywców trafią 292 mieszkania – o szerokiej gamie metraży od 32,87 do 129,06 mkw. – oraz 12 lokali usługowych. Osiedle powstało przy ulicy Sikorskiego we Wrocławiu, tuż nad Odrą. W inwestycji wolne zostały już tylko 2 mieszkania. Cena brutto za mkw. wynosi od 7 300 złotych.

W drugiej części inwestycji ATAL Towers powstały dwie osiemnastopiętrowe wieże (o wysokości 61,3 m i 59,7 m). Budynki wznoszą się ponad miastem, wyraźnie wpisując się w lokalny krajobraz. Z ich okien roztacza się widok na rzekę i wrocławski Rynek, a z ostatnich pięter podziwiać można panoramę Wrocławia. Mieszkańcy mogli wybierać spośród lokali o zróżnicowanych metrażach i układach – od kawalerek aż do 4-pokojowych apartamentów. Mieszkania są wyposażone w balkony, a do wybranych od strony Odry przynależą loggie. W parterach budynków ATAL Towers znajduje się 12 lokali usługowych, które stały się częścią powstających bulwarów. Z myślą o zmotoryzowanych lokatorach w budynku powstał garaż, w którym mieszczą się 303 samochody. Dla dodatkowego komfortu mieszkańców zaprojektowano 113 komórek lokatorskich.

ATAL Towers to jedna z flagowych inwestycji ATAL w skali całego kraju. Wyróżnia ją nie tylko unikalna architektura, ale przede wszystkim wysoka jakość wykonania. Projekt od samego początku cieszył się dużym zainteresowaniem wśród poszukających mieszkania we Wrocławiu. Obecnie w I etapie inwestycji sprzedaliśmy już wszystkie mieszkania, w drugim wolne są tylko dwa lokale mówi Mateusz Juroszek, wiceprezes ATAL.

Wyjątkowy projekt architektoniczny ATAL Towers sprawia, że budynki są nowoczesne i funkcjonalne, a dzięki zastosowanym elementom wykończeń, wpisują się w okoliczną architekturę. Elewację wykonano z klinkierowej okładziny w kolorze grafitowym, która została starannie dobrana, aby harmonizować z pobliskimi zabudowaniami. Dodatkowo, żeby nadać nowoczesnego wyglądu, obiekty uzupełniono o szklane balustrady. Budynki są w pełni dostosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych, a do wszystkich kondygnacji będzie można dotrzeć cichobieżnymi windami.

ATAL Towers znajduje się w prestiżowej lokalizacji – nieopodal wrocławskiego Rynku, który oferuje wiele możliwości spędzenia wolnego czasu. Najbliższe sąsiedztwo Odry to z kolei doskonałe miejsce do spacerów oraz joggingu. Natomiast rozbudowana sieć komunikacji miejskiej zapewnia szybki dojazd do różnych części miasta. Położenie tuż przy Moście Sikorskiego pozwala na wygodny dostęp do dzielnic zlokalizowanych po drugiej stronie Odry. W pobliżu znajduje się również stacja kolejowa Wrocław Mikołajów.

Za projekt ATAL Towers odpowiada biuro projektowe AP Szczepaniak.

W ofercie ATAL we Wrocławiu, oprócz ATAL Towers, znajdują się również inne projekty. Dwa etapy osiedla Stara Odra Residence przy ul. Na Polance oraz inwestycja ATAL Nowe Żerniki, która stanie się częścią osiedla modelowego. W sprzedaży znajdują się także osiedle Nowe Miasto Różanka przy ul. Obornickiej – gdzie rewitalizowany jest zabytkowy spichlerz – a także lokale w inwestycji Krakowska 37.

Więcej informacji na www.ataltowers.pl