ATAL uruchamia sprzedaż w zabytkowej willi.

ATAL wprowadził do sprzedaży Villę Rosę – kolejny etap wrocławskiego projektu Nowe Miasto Różanka. Zakłada on rewitalizację zabytkowego budynku funkcjonującego dawniej jako biurowo-mieszkalna część zespołu „Młyna Różanka”. W projekcie Villa Rosa powstanie 8 mieszkań. Cena za mkw. zaczyna się od 7 100 złotych brutto. Osiedle Nowe Miasto Różanka powstaje w północnej części miasta przy ul. Obornickiej, a jego projekt obejmuje także rewitalizację pozostałych zabytkowych zabudowań należących do „Młyna Różanka”.

Najnowszy etap osiedla obejmuje rewitalizację zabytkowej willi. W budynku znajdzie się 8 unikatowych mieszkań o zróżnicowanych metrażach od 49,20 do 88,11 mkw. oraz funkcjonalnych układach dwu-, trzy- i czteropokojowych. Do mieszkań przynależeć będą balkony. Dla zmotoryzowanych w tej części kompleksu zaplanowano naziemne miejsca postojowe. Ponadto dla wygody przyszłych mieszkańców w budynku zaprojektowano 8 komórek lokatorskich, dodatkowym udogodnieniem będzie miejsce do przechowywania dziecięcych wózków i rowerów.

Osoby pragnące mieszkać w unikatowej przestrzeni o postindustrialnym klimacie, kierują swój wzrok już nie tylko na obiekty poprzemysłowe, ale także na zabytkowe kamienice i pałacyki. W ten trend wpisuje się najnowszy etap osiedla Nowe Miasto Różanka – unikatowy na skalę Wrocławia projekt obejmuje rewitalizację zabytkowej willi funkcjonującej dawniej jako część dawnego zespołu „Młyna Różanka”. Villa Rosa to ciekawa propozycja dla osób, które zabytkowy charakter nieruchomości cenią na równi z funkcjonalnością, którą budynek zyskał dzięki renowacji mówi Zbigniew Juroszek, prezes ATAL.

Projekt Nowe Miasto Różanka został podzielony na kilka etapów, w ramach których zaplanowano łącznie 680 mieszkań w 8 budynkach. Wszystkie lokale z pierwszego etapu znalazły już swoich nabywców. W ramach drugiego etapu inwestycji powstaje 250 mieszkań, a w trzecim etapie 95 mieszkań – w sprzedaży jest jeszcze odpowiednio 110 i 74 z nich. Projekt osiedla obejmuje także rewitalizację zabytkowych zabudowań dawnego zespołu „Młyna Różanka”. W dawnym spichlerzu powstanie 40 mieszkań – 10 z nich jest jeszcze dostępnych. Niedawno do sprzedaży trafił także czwarty etap, w którym zaprojektowano 135 mieszkań.

Villa Rosa, szósty etap osiedla Nowe Miasto Różanka, mieści się w zabytkowym budynku funkcjonującym dawniej jako część administracyjno-mieszkalna zespołu „Młyna Różanka”. Obiekt zostanie zrewitalizowany, a sztukateria i inne detale architektoniczne odzyskają dawny kształt. Inwestycję zaplanowano z dbałością o estetykę i spójność z otoczeniem. W trosce o potrzeby seniorów i osób niepełnosprawnych zaprojektowano platformę ułatwiającą wejście do budynku, a także szerokie ciągi piesze oraz niskie krawężniki. Na osiedlu znajdą się również place zabaw dla dzieci oraz tereny rekreacyjne.

Nowe Miasto Różanka powstaje w doskonale rozwiniętej i skomunikowanej dzielnicy Wrocławia. Łączy w sobie komfort zamieszkania poza ścisłym centrum miasta i w pobliżu terenów rekreacyjnych z komfortowym dojazdem do centrum lub poza granice miasta. Nowoczesna infrastruktura, drogi dojazdowe i komunikacja miejska zapewnią dogodne połączenia do pracy, szkoły lub poza miasto. Osoby podróżujące koleją, będą mogły korzystać z wygody, jaką oferuje możliwość szybkiego dojazdu na dworzec PKP – Wrocław Nadodrze. Można dotrzeć do niego z terenu osiedla w niespełna kwadrans.

W bliskim sąsiedztwie osiedla zlokalizowane są punkty handlowe i usługowe, dzięki którym zrobienie codziennych zakupów będzie łatwe i przyjemne. W pobliżu funkcjonują sklepy, apteki, punkty gastronomiczne, stacje benzynowe, centrum handlowe, szpital i gabinety medyczne. Lokalizacja osiedla zapewnia komfortowe warunki mieszkaniowe osobom w różnym wieku i o zróżnicowanych oczekiwaniach.

We wrocławskiej ofercie ATAL, oprócz osiedla Nowego Miasta Różanka, znajdują się również inne projekty. W sprzedaży jest kilka ostatnich lokali usługowych w inwestycji ATAL Nowe Żerniki, która jest częścią osiedla modelowego. Dostępne są także lokale inwestycyjne w Krakowskiej 37 –projekt powstaje w dzielnicy Krzyki z łatwym dostępem do centrum miasta.

Planowany termin oddania inwestycji do użytkowania to II kwartał 2020 r. Za projekt osiedla odpowiada TH Architekci.

Więcej informacji na: www.miastorozanka.pl