Aktualne promocje kredytów hipotecznych!

Ze względu na zaistniałą sytuację niestety ubywa dobrych promocji w kredytach hipotecznych. Czasami zaciągnięcie nawet jakiegokolwiek kredytu jest bardzo utrudnione. Jednak są jeszcze na rynku banki, które proponują klientom naprawdę promocyjne warunki. Mowa tutaj o  mBank oraz Pekao Bank Hipoteczny.


Promocja w mBanku

Do 16 czerwca można wnioskować o kredyt hipoteczny w mBanku w ramach promocji „Bezpieczna hipoteka”. Minimalna kwota finansowania to 150 tys. zł. Warunki akcji są zróżnicowane, w zależności od statusu klienta. Osoby, które nie są klientami banku lub nie należą do segmentu Active lub Intensive, mogą liczyć na marżę obniżoną do poziomu:

2,6 pp. – przy wkładzie własnym równym co najmniej 20 proc. [standardowa stawka – 4,6 pp.]
3,1 pp. – przy wkładzie własnym poniżej 20 proc. [standardowa stawka – 5,1 pp.]

Klienci Active to osoby, które nie tylko posiadają rachunek osobisty w mBanku, ale również zapewniają na niego wpływy (co najmniej 5 tys. zł miesięcznie), wykonują minimum 15 transakcji kartą płatniczą (w co najmniej 3 pełnych miesiącach z ostatnich sześciu) oraz korzystają z kredytu odnawialnego lub karty
kredytowej (alternatywnie – posiadają depozyty z minimalnym saldem 25 tys. zł). W ich przypadku promocyjne stawki marży kredytu hipotecznego wynoszą odpowiednio 2 pp. (dla wkładu własnego co najmniej równego 20 proc.) i 2,5 pp. (dla niższej wpłaty własnej).

Klienci z segmentu Intensive muszą spełnić bardziej wygórowane warunki aktywności. Minimalne wpływy na rachunek wynoszą w tym przypadku 7 tys. zł miesięcznie. Stawki marży to: 1,9 pp. (dla LTV równego 80 proc. lub mniejszego) i 2,4 pp. (dla LTV powyżej 80 proc.).


Promocja w Pekao Banku Hipotecznym
Wiosenna promocja kredytów hipotecznych w Pekao Banku Hipotecznym przeznaczona jest dla osób, które zaciągają zobowiązanie mieszczące się w widełkach od 100 do 600 tys. zł. Finansowanie może być wykorzystane na zakup mieszkania z rynku pierwotnego, przebudowę, remont lub prace wykończeniowe i refinansowanie innego zobowiązania. Wnioski można składać do 30 czerwca 2020 r.
Opłata za udzielenie kredytu wynosi od 0 do 3 proc. Zabezpieczeniem zobowiązania może być wyłącznie
lokal mieszkalny. Niższe stawki marży prezentują się następująco:

1,9 pp. dla kredytów z wkładem własnym pow. 40 proc. (standardowo – 2,1 pp.)
1,9 pp. dla kredytów z wkładem własnym od 40 do 20 proc. (standardowo – 2,4 pp.)

Pekao Bank Hipoteczny oferuje kredyty mieszkaniowe bez tzw. sprzedaży krzyżowej. Oznacza to,
że klient nie musi korzystać z dodatkowych produktów i spełniać wymogów obejmujących minimalną aktywność (np. płatności kartą czy wpływy na rachunek).


Miejmy nadzieje niebawem banki delikatnie zluzują warunki, a promocyjnych ofert pojawi się więcej!